21 Karatedo Timor-Leste Hetan Medalla iha Torneiu Pemda NTT
21 Karatedo Timor-Leste Hetan Medalla iha Torneiu Pemda NTT

By SEJD 13 Agostu 2019, 23:07:49 TLs DESPORTU
21 Karatedo Timor-Leste Hetan Medalla iha Torneiu Pemda NTT

Keterangan Gambar : Foto hamutuk SEJD ho atletas no treinadores Karatedo


21 Karatedo Timor-Leste Hetan Medalla iha Torneiu Pemda NTT

Dili (10/07/2019) – Hosi total 28 atletas Karatedo Timor-Leste ne’ebe kompete iha torneiu Pemda NTT iha Kupang, nain 21 konsege hetan medalla.

Ho rezultadu ne’e maka, Kuarta (10/06/2019), Federasaun Karatedo Timor-Leste (FKTL) ne’ebe lidera hosi Prezidenti Filomeno Soares Ximenes Lori atleta hirak ne’e aprezenta ba Sekretáriu Estadu Juventude no Desportu (SEJD), Nélio Isaac Sarmento.

Saturnino Gomes nu’udar xefi delegasaun senti kontenti ho prestasaun ne’ebe atleta Timor-Leste hetan no ida ne’e tamba la ses hosi preparasaun diak ne’ebe halo durante fulan rua.

“Hau kontenti bele hetan primeiru lugar, no sai atleta terbaik iha kompetisaun ne’e,” komentariu Karatedo Bernandino da Cruz ne’ebe kontinua hato’o nia agradese ba SEJD no treinador ne’ebe treina ona nia ho diak hodi hetan prestasaun furak.

Nune’e mos Jaime Godinho Soares nu’udar treinador hateten, iha kompetisaun ne’e atletas ne’ebe partisipa hamutuk 28 atletas ne’e kompostu hosi feto 12 no mane 16.

“Hosi numeru ne’e, nain 5 hetan medalla osan mean, atletas nain 10 hetan medalla osan mutin no nain 6 hetan osan metan,” esplika Jaime.

Atletas ne’ebe hetan medalla osan mean maka:
1. Caricia M. Calado ho Klase Junior 13-14 (-35kg)
2. Malvi M.B.S. de Sousa ho Klase Junior 13-15 (+40kg)
3. Domingas H. Nahak ho Klase Junior 10-12 (+25kg)
4. Aleixo Saet Nono ho Klase Senior 18-25 (+55kg)
5. Bernandino de A. da Cruz ho klase Senior 18-25 (-55kg)

Atletas ne’ebe hetan medalla osan mutin maka:
1. Bernandino de A. da Cruz (Klase Kata)
2. Leticia J.F.F. de A. Martins
3. Dircia S. Mendonca
4. Lucelia S.C. Fernandes
5. Cipriano A. dos Santos (Klase Kata)
6. Deolindo B. da Costa
7. Bartolomeu de Araujo
8. Cecilia C. Siqueira
9. Maria A. V. Ramos
10. Laura V. S. Freitas (Klase Kata)

Atletas ne’ebe netan medalla osan metan
1. Laura V.S. Freitas (Klase Komite)
2. Jesuinha de Jesus
3. Floriela L. da Silva
4. Fidelis Pedro Soares
5. Claudio da Costa Soares

Torneiru ne'e hahu iha 26 Junu no remata iha 30 Junu 2019, iha Kupang, NTT.

@COPYRIGHT2019#MEDIAGABSEJD#FREDERICOBDEJESUS#
#CREDITPHOTO#MANUELCORREIA#




Hakerek Komentariu Iha Facebook

Hakerek Komentariu Iha Account Facebook

Hare Komentariu Hotu-Hotu

Hakerek Komentariu